Designer/s (Year) | Game |
Isaac Childres (2017) | |
Rob Daviau, Matt Leacock (2015) | |
Vlaada Chvatil (2015) | |
Ananda Gupta, Jason Matthews (2005) | |
Jacob Fryxelius (2016) | |
Corey Konieczka (2016) | |
Jens Drogemuller, Helge Ostertag (2012) | |
Jamey Stegmaier (2016) | |
Antoine Bauza, Bruno Cathala (2015) | |
Alexander Pfister (2016) | |
Stefan Feld (2011) | |
Roberto Di Meglio, Marco Maggi, Francesco Nepitello (2012) | |
Uwe Rosenberg (2013) | |
Andreas Seyfarth (2002) | |
Uwe Rosenberg (2007) | |
Vlaada Chvatil (2011) | |
Eric M. Lang (2015) | |
Nate French, Matthew Newman (2016) | |
Nikki Valens (2016) | |
Vlaada Chvatil (2006) | |
Chris Cantrell, Rick Ernst, Stone Librande, Prashant Saraswat, Nathan Tiras (2016) | |
Jamey Stegmaier (2015) | |
Justin Kemppainen, Corey Konieczka, Jonathan Ying (2014 | |
Mac Gerdts (2013) | |
Reiner Stockhausen (2014) | |
Friedmann Friese (2004) | |
Touko Tahkokallio (2011) | |
Jeroen Doumen, Joris Wiersinga (2015) | |
Uwe Rosenberg (2016) | |
Ignacy Trzewiczek (2012) | |
Martin Wallace (2007) | |
Simone Luciani, Daniele Tascini (2013) | |
Uwe Rosenberg (2008) | |
Richard Garfield, Lukas Litzsinger (2012) | |
| Designer/s (Year) | Game |
Adam Poots (2015) | |
Simone Luciani, Daniele Tascini (2015) | |
Ludovic Roudy, Bruno Sautter (2017) | |
Vlaada Chvatil (2015) | |
Sebastian Bleasdale, Richard Breese (2012) | |
Antoine Bauza (2010) | |
Peggy Chassenet, Manuel Rozoy (2015) | |
William Attia (2005) | |
Corey Konieczka, Nikki Valens (2013) | |
Christian T. Petersen (2005) | |
Tom Lehmann (2007) | |
Peter Lee, Rodney Thompson (2012) | |
Chad Jensen (2010) | |
Bruno Cathala (2014) | |
Wolfgang Kramer, Richard Ulrich (1995) | |
Uwe Rosenberg (2014) | |
Uwe Rosenberg (2014) | |
Wei-Hwa Huang, Tom Lehmann (2014) | |
Donald X. Vaccarino (2009) | |
Paul Dennen (2016) | |
Jonathan Gilmour, Isaac Vega (2014) | |
Jason Little (2012) | |
Corey Konieczka (2008) | |
Rob Daviau, Matt Leacock(2017) | |
Jens Drogemuller, Helge Ostertag (2017) | |
Raymond Edwards, Suzanne Goldberg, Gary Grady (1981) | |
Alexander Pfister (2015) | |
Helmut Ohley, Leonhard 'Lonny' Orgler (2013) | |
Stefan Feld (2011) | |
Sébastien Dujardin, Xavier Georges, Alain Orban (2010) | |
Donald X. Vaccarino(2008) | |
Reiner Knizia (1997) | |
Matt Leacock (2008) | |
Gord! (2016) | |
| Designer/s (Year) | Game |
Vital Lacerda (2015) | |
(Uncredited) (1876) | |
Daniel Clark (I), Corey Konieczka, Adam Sadler, Kevin Wilson (2012) | |
Jacques Bariot, Guillaume Montiage (2012) | |
Ted Alspach (2014) | |
Roberto Di Meglio, Marco Maggi, Francesco Nepitello (2004) | |
Bernd Brunnhofer (2008) | |
Juma al-JouJou (2017) | |
Matúš Kotry (2014) | |
Don Eskridge (2012) | |
Christian T. Petersen (2011) | |
Samuel Bailey, James Kniffen, Corey Konieczka (2015) | |
Thiago Aranha, Guilherme Goulart, Eric M. Lang, Fred Perret (2014) | |
Ben Cichoski, Daniel Mandel (2014) | |
Robert Dougherty, Darwin Kastle (2014) | |
Uwe Rosenberg (2011) | |
Ted Alspach (2012) | |
Rustan Håkansson, Nina Håkansson, Einar Rosén, Robert Rosén (2013) | |
Alan R. Moon (2005) | |
Eric M. Lang (2009) | |
Richard Borg (2006) | |
Rüdiger Dorn (2014) | |
Glenn Drover, Martin Wallace (2005) | |
Ted Raicer (1999) | |
Richard Amann, Viktor Peter, Dávid Turczi (2017) | |
Roberto Fraga, Yohan Lemonnier (2016) | |
Jesús Torres Castro, Matt Leacock (2016) | |
Christian T. Petersen (2008) | |
Chad Jensen (2006) | |
Michael Kiesling (2017) | |
Rüdiger Dorn (2004) | |
Nate French (2011) | |
|
Comments