MSHSL 2012 Track and Field Class AA State Meet

Random Sports or state Quiz

Can you name the Runners at the MSHSL 2012 Track and Field Class AA State Meet?

Quiz not verified by Sporcle

embed
 plays        
How to Play
Score 0/186 Timer 20:00
100m dash
Blaine/10.79 
North/10.87 
Champlin Park/10.88 
Park/10.88 
Tartan/10.96 
Marshall/11.00 
Forest Lake/11.01 
Eastview/11.04 
Duluth East/11.14 
200m dash
Tartan/21.90 
Anoka/22.06 
Blaine/22.10 
East Ridge/22.15 
Totino Grace/22.17 
Buffalo/22.25 
North/22.34 
Park/22.47 
Roseville/False Start 
400m dash
East Ridge/47.79 
Hopkins.47.91 
Marshall/48.49 
Wayzata/48.65 
Champlin Park/48.84 
Minnetonka/49.11 
Buffalo/49.29 
Apple Valley/49.55 
Monticello/49.76 
800m run
White Bear Lake/1:52.01 
Prior Lake/1:53.97 
Monticello/1:54.62 
Bloomington Jefferson/1:54.88 
Fergus Falls/1:54.95 
Hopkins/1:54.95 
Stillwater/1:55.57 
Andover/1:55.61 
Mankato East/1:57.64 
1600m run
Rochester Mayo/4:12.45 
Wayzata/4:13.61 
Stillwater/4:14.58 
Edina/4:17.59 
Mounds View/4:17.98 
Cretin-Durham Hall/4:18.22 
Moorhead/4:18.43 
Stillwater/4:19.66 
White Bear Lake/4:21.12 
Rosemount/4:22.94 
St. Michael-Albertville/4:23.30 
Richfield/4:23.46 
Chanhassen/4:23.95 
Lakeville North/4:24.08 
Sartell-St. Stephen/4:24.94 
Holy Family/4:27.31 
Andover/4:31.38 
Duluth Denfield/4:34.69 
3200m run
Wayzata/9:06.07 
Richfield/9:18.25 
Stillwater/9:19.68 
Rochester Mayo/9:21.87 
Chaska/9:23.34 
Moorhead/9:25.09 
Stillwater/9:25.55 
Dassel-Cokato/9:26.19 
Rochester Mayo/9:30.80 
Hopkins/9:32.03 
Little Falls/9:36.27 
Forest Lake/9:41.62 
Eagan/9:42.99 
St. Michael-Albertville/9:47.37 
Andover/9:57.60 
Rogers/9:58.28 
4x800m relay
(J. Smith/S. Sippel/D. Peterson/B. Jarvey)/7:52.56 
(Ryan Pewowaruk, Luke Kruger, Ben Cole, Steven Schimmel)/7:55.17 
(Ayub Kassim, Mitch Stenoien, Henry Zurn, Cal Lawton)/7:55.88 
(Austin Miller, Alec Olson, Spencer Mertes, Kieran Kelly)/7:58.22 
(Kurt Hellmann, Mitch Fisher, Lucas Kivimaki, Steven Cotter)/8:00.23 
(Colin Lyndorff, Derek Secord, Sam Johnson, Phillip LaVallee)/8:00.73 
(Nicholas ****, Jake Connealy, Spencer Urick, Joey Duerr)/8:01.77 
(Josh Tracy, Keith Jorgensen, Kevin Hackenmueller, Ben Bridell)/8:04.00 
(Scott Hulsebus, Gunnar Nelson, Sam Carlson, Elias Hendrickson)/8:04.92 
(Ryan Brown, Garrett McCargar, Spencer Hokkanen, Brendan Gessner)/8:06.75 
(Evan Johnson, Eric Corcoran, Josh Choe, Sean Bjork)/8:07.93 
(Cal Knickerbocker, Alex Medved, Noah Kirkland, Ryan Kirkland)/8:08.41 
(Tyler Roberts, Nick Hughes, Alex Brandel, Mitch Hechsel)/8:13.50 
(Jimmy White, Garrett Bembenek, Jhonny Blanco, Jackson Homstad)/8:14.13 
(Andrew Konczal, Fanaka Ndege, Lucas Trapp, Ryan Trapp)/8:21/15 
(Dominick Jacobs, Hunter Huntoon, Michael Allen, Graham Massot)/8:30.21 
4x400m relay
(J. Smith, B. Jarvey, M. Smith, J. Jackson)/3:18.36 
(M. Waterhouse, D. Johnson, A. Abodunde, K. Haugen)/3:21.08 
(J. McFarlin, R. Cohen, J. Bader, A. Stoudt)/3:21.90 
(S. Jacobwith, J. Paske, T. Heegaard, A. Salargo)/3:22.62 
(M. Hines, M. Griffin, C. Lawton, R. Fountain)/3:23.14 
(J. Stewart, A. Brandel, J. Charles, M. Hechsel)/3:24.97 
(B. Ferry, K. Hackenmueller, B. Bridell, J. Tracy)/3:27.24 
(J. Watson, J. Homstad, J. White, S. Bruha)/3:28.45 
(N. Toliver, B. Cole, E. Karsten, L. Kruger)/3:29.67 
4x200m relay
(A. Giovinazzo, Q. Mann, A. Sierleaf, T. Griffin)/1:27.23 
(C. Pierson, M. Smith, J. Smith, J. Borchardt)/1:28.09 
(Q. Hooks, J. Charles, D. McDew-Stauffer, S. Wilson)/1:28.24 
(B. Celichowski, J. Bader, C. Roemhildt, J. McFarlin)/1:28.78 
(T. Tyson, A. Mansmith, P. Moran, R. Carr)/1:29.63 
(A. Erickson, B. Lindquist, S. Heltemes, C. Boughner)/1:29.86 
(W. Lemon, N. Burke, T. Simanski, E. Gebeke)/1:29.89 
(J. Greaves, J. Ojile, CJ Janu, D. Shadduck)/1:29.92 
(R. Welwean, J. Williamson, S. Hickman, A. Salargo)/Disqualified 
4x100m relay
(I. Gutierrez, R. Alowonle, D. Smallidge, D. Farley)/42.19 
(A. Sirleaf, Q.Mann, J. McGurran, T. Griffin)/42:50 
(D. Lewis, Q. Hooks, P. O'Neil, S. Wilson)/42.68) 
(K. Ayinde, P. Mendin, J. Robel, A. Tambe)/42.68 
(B. Taylor, E. Wells, T. Stevens, E. Barclay)/42.71 
(R. Fountain, S. Frisbie, M. Hines, M. Griffin)/42.84 
(M. Huberty, Z. Haffner, B. Landowski, J. Lynch)/43.23 
(D. Poyerd, T. Tyson, P. Moran, R. Carr)/43.49 
(L. Broadway, J. Paske, R. Welwean, S. Hickman)/43:50 
110m hurdles
Park/14.04 
Brainerd/14.46 
Spring Lake Park/14.55 
Minnetonka/14.58 
Apple Valley/14.61 
Irondale/14.75 
Wayzata/14.86 
Roseville/14.94 
Eden Prairie/15.12 
300m hurdles
Park/36.59 
Spring Lake Park/37.94 
Minnetonka/38.49 
Shakopee/38.50 
Forest Lake/39.11 
Woodbury/39.20 
Eden Prairie/39.25 
Rochester Mayo/39.30 
Buffalo/39.89 
Pole Vault
Lakeville South/15-06 
Mounds View/14-06 
Edina/14-03 
Eastview/14-00 
Buffalo/14-00 
Eagan/14-00 
Chisago Lakes/14-00 
Eden Prairie/13-06 
Stillwater/13-06 
High Jump
Roseville/6-08 
Lakeville South/6-07 
Minnetonka/6-07 
Sartell-St.Stephen/6-06 
Mounds View/6-04 
Mankato East/6-04 
Minnetonka/6-04 
Moorhead/6-04 
Coon Rapids/6-04 
Long Jump
Roseville/22-00.75 
Wayzata/21-10.50 
Park/21-09.00 
Sauk Rapids/21-08.00 
Washburn/21-07.50 
St. Thomas/21-06.00 
Park Center/21-04.5 
Forest Lake/21-02.25 
St. Paul Highlands Park/21-01.75 
Triple Jump
Park/47-11.00 
Apple Valley/46-01.00 
St. Paul Central/45-00.00 
Wayzata/44-04.75 
Woodbury/44-04.50 
Anoka/43-11.50 
Minnetonka/43-11.50 
Park/43-11.25 
Detroit Lakes/43-09.00 
Shot Put
Andover/65-04.25 
Big Lake/56-11.00 
Lakeville South/56-08.50 
Albert Lea/56-07.25 
St. Cloud Tech/54-01.50 
North/53-09.50 
Champlin Park/53-09.25 
Mankato East/52-09.00 
Coon Rapids/51-07.5 
Discus
Andover/182-05 
Champlin Park/169-11 
Minnetonka/160-09 
Prior Lake/156-06 
Owatonna/155-00 
Apple Valley/155-00 
Faribault/153-10 
Stillwater/153-02 
Mankato East/152-09 
 

Friend Scores


  Player Best Score Plays Last Played
You You haven't played this game yet.

You Might Also Like...

Extras